Finanse dla początkujących

Zaprezentuj Twoją stronę na naszym hostingu

Finanse dla początkujących

Postprzez mzk23 » Wt kwi 23, 2019 6:20 pm

Większość millenialsów to obecnie 20 i 30 latkowie. To już jest taki wiek, w którym podejmuje się poważne decyzje finansowe. Te decyzje finansowe mogą obejmować zakup własnego domu, inwestycje, sposoby na oszczędzanie na emeryture czy planowanie rodziny i rodzinnego budżetu. Z pewnością chcesz spróbować uniknąć niektórych zagrożeń finansowych, które pojawiły się w życiu poprzednich pokoleń.

Znajomość zagadnień finansowych rzadko uczy się w szkole, więc jeśli nie nauczysz się ich w domu, twój pierwszy raz w "prawdziwym świecie" może doprowadzić cię do pewnych trudności finansowych. Przeczytaj poniższy artykuł przygotowany przez portal finansowy e-bs, aby dowiedzieć się niektórych z najlepszych porad finansowych, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje finansowe.

Weź udział w kursach zarządzania pieniędzmi online

Ponieważ większość millenialsów przoduje w technologii, dobrą propozycją wydaje się zapisanie się na kursy z zakresu ekonomii podstawowej, rachunkowości i budżetowania. Tego typu kursy mogą być bardzo przystępne cenowo i bardzo dobrze prowadzone przez specjalistów z dziedziny finansów online. Zapewne jest to bardzo skuteczny sposób, aby zyskać wiele wartościowych informacji, które mogą uprościć i poprawić swoje życie finansowe.

Sporządź listę całego obrazu sytuacji finansowej

Zalecanym zabiegiem jest sporządzenie listy wszystkiego, co jest wydawane co miesiąc. Po przetrawieniu tych informacji, zadaj sobie to pytanie. Jak mam za to wszystko zapłacić? Są też cztery podstawowe rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o swoich finansach: dochody, wydatki, aktywa i pasywa. Zrozumienie tych zagadnień pomoże ci zrozumieć twoje finanse. Jest to Twój pierwszy krok na drodze do poprawy swoich finansów. Codziennie wydawane są pieniądze na różne rzeczy, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że małe kwoty mogą doprowadzić do uzbierania się potężnych. Przykładowo zapewne nieraz kupiłeś coś przez internet, ale prawdopodobnie nie wiesz, że kupując na zagranicznych stronach Twoja karta kredytowa obciąża Twoje konto bankowe prowizją za przewalutowanie. Koszta te mogą sięgać nawet 10zł za transakcję, dlatego aby zaoszczedzić na niepotrzebnych wydatkach warto wymieniać waluty w kantorach internetowych, zwanych również kantorami online. Kantory internetowe są platformami na których można tanio wymienić walutę z całego świata.

Badania możliwości pasywnego dochodu

Większość z nas pracuje za pieniądze przez całe życie i nigdy tak naprawdę nie przeznacza ich na tworzenie swojego własnego biznesu. Możliwe jest wykorzystanie dochodu uzyskanego z normalnej pracy do budowania pasywnego dochodu z inwestycji. Na przykład, IRS mówi, że dochód pasywny może pochodzić z dwóch źródeł: z wynajmu nieruchomości lub z firmy, w której nie uczestniczysz aktywnie.

Załóż konto oszczędnościowe

Otwórz konto oszczędnościowe w swoim banku, nawet jeśli nie możesz dokonywać regularnych wpłat. Możesz użyć tego konta, aby odłożyć dodatkowe pieniądze na cele krótkoterminowe, a nawet długoterminowe. Może to być również wykorzystane jako fundusz awaryjny. Pamiętaj aby oszczędzać! W razie nagłych wypadków pieniądze okażą się pomocne! Wiele informacji jak oszczędzać możesz znaleźć w portalu http://www.newtrader.pl/ - w dziale "Oszczędzanie".

Co jeżeli wpadłeś w zadłużenie?

Najpierw spłacić małe długi, a następnie stopniowo zajmij się większymi. Pozwoli to zobaczyć szybkie rezultaty i zachować motywację.

Pozyskaj pomoc zaufanego mentora.

W Internecie występuje nadmiar informacji dotyczących znajomości zagadnień finansowych, jednak znalezienie mentora - osoby zaufanej Ci i doświadczonej w branży finansów będzie bardzo pomocne.

Usuń dodatkowe koszty

Udowodniono, że millensialsi mają drogie nawyki (5 dolarów za kawę dziennie, regularne spożywanie posiłków na mieście, ekstrawagancka i kosztowna moda itp.) Uważaj na swoje wydatki i przycinaj je tam, gdzie możesz.

Wychowaj swoje dzieci, aby były w pełni świadome pod względem finansów

W tym momencie możesz mieć już małe dzieci lub planować założenie rodziny. Naucz ich, że oszczędzanie pieniędzy jest niezbędne. Kiedy są wystarczająco dorosłe, zabierz je do swojego banku i pomóż im otworzyć własne konta. Ponadto pokaż im strony www zawierające mądre porady i wskazówki (np. sosfinansowe). Miejmy nadzieję, że zachęci ich to do dalszego oszczędzania własnych pieniędzy.

Mam nadzieję, że wykorzystacie te wskazówki finansowe, aby utrzymać swoje finanse na właściwej drodze. Pamiętaj, że masz przed sobą bardzo świetlaną przyszłość finansową. Jeśli zaczniesz dbać o własne finanse już teraz, Twoja przyszłość będzie spokojniejsza.
mzk23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz kwi 18, 2019 12:47 pm

Powrót do Twoja strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron