Kryptowaluty dla początkujących

Zaprezentuj Twoją stronę na naszym hostingu

Kryptowaluty dla początkujących

Postprzez mzk23 » Cz kwi 18, 2019 12:57 pm

Hej,

zapraszam do odwiedzenia stron dotyczących kryptowalut i bitcoin - https://www.kryptoportal.pl i http://kryptonotowania.pl

Poświęcone są one w pełni takim zagadnieniom jak bitcoin, ethereum, kryptowaluty, blockchain i inwestycje.

Dla niewtajemniczonych:

Czym jest Bitcoin?
Bitcoin to cyfrowa moneta, kryptowaluta posiadająca realną wartość. Bitcoin nie jest własnością jednostki centralnej, takiej jak rząd czy bank centralny. Jest on w pełni zdecentralizowany, przez co praktycznie nie ma możliwości jego zatrzymania. Jest łatwy w obsłudze i może być szybko i bezpiecznie przesyłany z dowolnego miejsca na świecie (np. z Polski do Afryki prześlemy przelew w 10 minut). Ze względu na fakt, że jest to moneta zdecentralizowana, wartość Bitcoin jest określana na wolnym rynku, bez jakiejkolwiek manipulacji ze strony centralnego organu. Aktualną stawkę Bitcoin USD można zobaczyć m.in na http://www.kryptoporadnik.pl (dokładnie w tym miejscu).

Jak powstał bitcoin?
Bitcoin powstaje za pomocą procesu zwanego kopaniem lub miningiem. Jest to analogia do wydobycia złota, ale zamiast rzeczywistego wydobycia, nowe Bitcoiny są tworzone z wykorzystaniem mocy komputera. W przeszłości warto było wydobywać Bitcoin. Dziś potrzebna jest tak ogromna moc komputera, że wydobycie bitcoin nie jest zwykle opłacalne. Obecnie zostało wydobytych łącznie 16,5 mln Bitcoinów, a proces wydobywczy będzie kontynuowany aż do osiągnięcia maksymalnego limitu 21 mln Bitcoinów.
Bitcoin ma 8 liczb po przecinku. Najmniejsza ilość to 0.0000000001 Bitcoina i ta jednostka miary nazywa się Satoshi. Lepiej nie wysyłać tak małej kwoty, ponieważ opłata transakcyjna będzie wyższa niż kwota wysłana.

Gdzie przechowywać bitcoiny?
Tak jak zwykłe monety są przechowywane w portfelu, tak samo kryptowaluty są przechowywane w dedykowanym portfelu cyfrowym. Każdy portfel ma swój własny adres publiczny, pod który można wysyłać monety. Adres jest ciągiem cyfr i lacinskich liter o długości około 30 znaków. Nie ma kosztów utworzenia nowego portfela, ani limitu ilości posiadanych portfeli. Istnieje kilka rodzajów portfeli, które różnią się głównie poziomem bezpieczeństwa.

Inne kryptowaluty
Teraz to, co powiem dalej, może być niezwykle oczywiste dla ludzi, którzy mieli już faktyczny kontakt z rynkiem walut kryptograficznych; ale dla tych, którzy są początkujący, może to być zaskoczeniem: Od 2019 roku w obiegu znajduje się ponad 2000 różnych rodzajów kryptowalut. Począwszy od tych na dedykowanym blockchainie, kończąc na te oparte o protokół ERC20. Kryptowaluty te zwą się altcoinami, czyli alternatywnymi walutami cyfrowymi. Za "króla" uważa się bitcoina i tak na prawdę właśnie na nim opiera się cały rynek wirtualnych monet. Bitcoin jest uważany za najważniejszą kryptowalutę w całym ekosystemie i można się o tym przekonać handlując na największych giełdach. Większość par walutowych opartych jest właśnie na BTC i aby kupić altcoiny, najpierw należy zakupić BTC na giełdzie bądź w kantorze kryptowalut. Oczywiście większość alternatywnych monet różni się od bitcoina i oferuje podobne lub całkowicie inne funkcje. Na przykład: Ripple (XRP) i Stellar Lumens (XLM) mają na celu obniżenie kosztów transakcji międzynarodowych, Monero (XMR) jest przeznaczony do kompletnych, w 100% anonimowych i prywatnych transakcji, a VeChain jest wykorzystywany jako system identyfikacji dostaw produktów.
mzk23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz kwi 18, 2019 12:47 pm

Powrót do Twoja strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron